Monthly Archives: Nisan 2016

Avnet, EMEA ilişkisini Cisco ile Türkiye’ye Doğru Genişletiyor

İstanbul, 7 Mart 2016:

 

Önde gelen küresel teknoloji distribütörü Avnet, Inc. (NYSE: AVT), Cisco ile EMEA bölgesindeki dağıtım anlaşmasını Türkiye’yi de kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu.

 2015 yılında beşinci yılı dolan Avnet – Cisco işbirliğine ek olarak, bu yeni anlaşmayla Avnet Türkiye Cisco’nun ürün portföyünü Türkiye’ye de dağıtmasına ve yaygınlığının artmasına destek olacak. Avnet, hali hazırda Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İngiltere, Avusturya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İsviçre’de bulunan müşterilerine  Cisco ürünlerinin dağıtımını yapıyor.

Anlaşmadan duyduğu mutluğu dile getiren Avnet Technology Solutions Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren; “Bu yeni ortaklığın Cisco ve Avnet için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İş birligimiz, veri merkezi sunucu pazarındaki liderliğini sürdüren Cisco’nun iş ortağı portföyümüze erişimini sağlayacak. Aynı zamanda, iş ortaklarımız özellikle Cisco’nun entegre altyapı sistemlerini kullanarak ve Avnet katma değerli hizmetlerinden yararlanarak müşterileri için yeni nesil veri merkezleri kurabilecek, yenilikçi teknolojilere Avnet yardımıyla erişebilecekler. Geçen yıl, Avnet ve Cisco’nun tüm dünyadaki ortaklığının beşinci yılını kutladık. Bugün bu ilişkiyi Türkiye ile genişlettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım; “İçinde bulunduğumuz dijitalleşme çağında işletmelerin beklentisi olan  iş modelleri mevcut  ağ altyapısına önemli bir yük getiriyor. Bugünün ağ alt yapısı tüm veriyi ve uygulama tabanlı fonksiyonu kurumun içinde ve dışındaki tüm kullanıcıların erişimi için birbirine bağlamak durumunda. Bugün Cisco’da, yeni nesil veri merkezi dönüşümü için endüstriye yön veriyoruz.

Avnet’in güçlü ürün portföyü, Türkiye’deki uzmanlıkları ve bölgedeki iş ortaklığı ile tecrübeyle, işletmelerin yenilik yarışında bir adım öne geçmesi için yardım edeceğime inanıyoruz. Avnet’in derin teknik tecrübesi ve gelişmiş entegrasyon becerilerinin Cisco ve iş ortaklarının veri merkezi pazarındaki başarılarını artırmasına ve yeni fırsatlardan faydalanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz ” dedi.

Avnet bugüne kadar Cisco’nun veri merkezi işine olan desteklerinden dolayı 2013 ve 2014 Küresel Dağıtım Ortağı ve 2013, 2014 ve 2015 Cisco EMEA Veri Merkezi Dağıtımı gibi birçok ödüle layık görüldü.

Tüm marka ve ticari isimler, ticari marka veya kayıtlı ticari markalar olup, kendi ilgili sahiplerinin mallarıdır. Avnet, markalar üzerinde kendi haricinde hiçbir öz sermayeyi kabul etmez.

Kaynak: AVNET 

Avnet, EMEA ilişkisini Cisco ile Türkiye’ye Doğru Genişletiyor için yorumlar kapalı

Filed under AVNET, Sektörel Haber

Endüstriyel/Profesyonel Yazıcı Sevkiyatları düşerken Küresel 3D Yazıcı Pazarı 2015 Q4’te%19 yukarı çıktı

0f3d8f3a-28fe-4760-84c7-2e79ff5ae620

06 Nisan 2016 (Londra, UK): Bilgi Teknolojileri Pazar araştırma şirketi CONTEXT’in son verilerine göre 3D yazıcıların dünya genelinde sevkiyatı 2015 4. Çeyreğinde bir yıl öncesine nazaran %19 artış gösterdi. Geçen yılın son çeyreğinde sevk edilen toplam 73.012 birime nazaran yıldan yıla %22 büyüme kaydedildi, bunların %96sı çoğu 5.000$ altındaki fiyat bandında bulunan Masaüstü/Kişisel yazıcılardı. Endüstriyel/Profesyonel segmentteki 3D yazıcıların sevkiyatı aynı dönemde sevk edilmiş 2.907 yazıcıya oranla %24 azaldı.

2015 yılının tamamı için, pazarın tümü %30 büyüme kaydetti, Masaüstü/Kişisel yazıcılarda yıl bazında %33 büyüme görülürken Endüstriyel/Profesyonel 3D yazıcılarda %9 azalma oldu.

2015 son çeyrekte Taiwanlı üretici XYZprinting pazar payını %31’e çıkararak Masaüstü/Kişisel 3D yazıcı sektöründe küresel liderliği sürdürdü, yılın tamamı için pazar payı %21’e erişti. Yılın ikinci yarısı 3D yazıcıların eski pazar lideri Stratasys/MakerBot ve 3D Systems/Cubify tarafından tüketicilere yapılan satışın ağırlığının azalışına tanık olurken, bu açık XYZprintng ve M3D gibi diğer üreticiler tarafından kapatıldı. Bu dönem ayrıca 2016 yılı içinde piyasaya çıkması beklenen 179$ lık Tiko 3D yazıcıların 16.000 birimin üzerinde ön satış gerçekleştirmesi ile bugüne değin en büyük kitle kaynak yaratımı çabasına da tanıklık etti.

CONTEXT, Tiko kampanyasının yarattığı talepte görüldüğü gibi, 2016 yılında 3D yazıcılar için daha da sert rekabetçi fiyatların katkıda bulunacağı bir büyüme beklentisi içinde. Pazar lideri XYZprinting şimdiden yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya süreceği 269$’lık yazıcısını teşhir etti, oyuncak üreticisi Mattel de yıl sonunda piyasaya çıkacak 300$ altı yazıcı ile pazardaki oyunculardan biri haline geliyor. Bu yıl ayrıca Polaroid gibi çarpıcı markaların Masaüstü/Kişisel pazarına girmelerine tanıklık edecek.

3D yazıcı pazarının Endüstriyel/Profesyonel dilimi, beklentilere uygun olarak 2015 son çeyrekte zorlandı. HP Inc (ve ayrıca Canon ve Ricoh) in pazara girerek boşluğu doldurması, pazarı yeniden canlandırması beklentisi yüksek. Pazar 2013 ve 2014’te yoğun bir büyüme ile şekillenirken, 2015’in ikinci yarısında büyük beklentiler yatışmaya başladı. Endüstri lideri Stratasys, 2015 son çeyreğinde Endüstriyel/ Profesyonel segmentte sevk edilen tüm 3D yazıcıların %48’ini sevk ederek lider pazar payı pozisyonunu korurken bir önceki yıla kıyasla 2015 son çeyrekte %29 daha az yazıcı sattı.

——————————————–

Daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz, ya da CONTEXT Araştırma Güncellemelerine abone olmak isterseniz lütfen e-posta ile bize ulaşın: research@contextworld.com

Veri Kaynağı:

CONTEXT Toplamsal Üretim ve 3D Yazıcı(AM3DP) Araştırma Güncellemeleri CONTEXT’in 2015 son çeyreğinde yayınlanan Küresel Çeyrek Bazlı AM3DP raporuna dayanmaktadır. Bu rapor hem Kişisel/Masaüstü sektörü hem de Endüstriyel/ Profesyonel sektörünü içeren tüm küresel pazarı kapsamakta ve Üreticiden her çeyrek için alınan tedarik zinciri bazlı üretici merkezinden yapılan sevkiyatları bölge, üretici ve çekirdek 3DP/AM teknolojisi bakımından gösterir verilerle desteklenmektedir.

EMEA bölgesinde, rapor CONTEXT Distribütör Satış İzleme (Avrupa’daki Küresel Teknoloji Dağıtıcılığı Kurulu (www.gtdc.org) üyelerinden alınan verileri de içeren distribütörün haftalık nihai tüketiciye satışı verileri)ve CONTEXT Pazar İzleme (toptancı, zincir mağaza, e-ticaret kanallarının aylık nihai tüketiciye satış verileri) ve CONTEXT Fiyat İzleme(liste, ticari, sokak ve promosyon fiyatları) den gelen nihai tüketiciye satış, satış noktası ve fiyat verileri ile zenginleştirilir.

||| CONTEXT Küresel Çeyrek Bazlı AM3DP raporu coğrafi lokasyon, üretici ve çekirdek 3DP/AM teknolojisi bakımından üreticilerin merkezlerinden edinilen çeyrek bazında sevkiyat verilerini sağlar.

||| CONTEXT Distribütör-Satış İzleme Raporları (SalesWatch) Avrupa Bilişim Teknolojileri dağıtım pazarında geniş ürün yelpazesiyle distribütörün ürün satış verileri hakkında tüm pazar verilerini sunar.

||| CONTEXT Pazar İzleme (MarketWatch) Zincir mağaza ve B2B panelleri sayesinde tüm bilişim teknolojileri pazarı satışlarını hem iş dünyası hem de tüketici için tamamen görünür kılar.

||| CONTEXT Fiyat İzleme Hizmeti (PriceWatch)  Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki rakip ürün, fiyat ve promosyonel faaliyetleri bilme ihtiyacı içinde olan tüm Bilişim Teknolojileri üreticilerine rekabetçi fiyat bilgisi sunar.

||| CONTEXT Sevkiyat Satış İzleme (Shipment) Tüm Avrupa’da üreticilerin çeyrek bazında tüm kanallara yaptığı PC, yazıcı ve ekranları kapsayan doğrudan ve dolaylı satışları içerir.

 

CONTEXT hakkında:
Merkezi Londra’da bulunan, dünya çapında 250’den fazla çalışanı olan bir şirket olan CONTEXT teknoloji ürünlerinin satışı ve küresel fiyatlandırması konularında uzmanlaşmıştır. Dünyanın en geniş kapsamlı Dağıtım Kanalı Veritabanı tarafından desteklenen, büyük hacimli veriler bakımından veri yönetimi ve raporlamadaki engin tecrübemizle müşterilerimize 30 seneyi aşkındır en yüksek kalitede veriler sağlayarak onların kritik ticari kararları vermelerine yardımcı oluyoruz. CONTEXT ayrıca küresel çapta Devlet İstatistik Hizmetleri ve önemli Ticaret Birlikleri ile de çalışmaktadır.

CONTEXT
Dial House
2 Burston Road
London, England SW15 6AR
UK

Endüstriyel/Profesyonel Yazıcı Sevkiyatları düşerken Küresel 3D Yazıcı Pazarı 2015 Q4’te%19 yukarı çıktı için yorumlar kapalı

Filed under 3D Printing, Research Update