Monthly Archives: Şubat 2016

Avrupa’da PC monitör satışları 2015 Q4’te %5.3 arttı.

CONTEXT Displays Research Update20 Ocak 2016 (Londra, Birleşik Krallık): Bilişim Teknolojileri pazar araştırma şirketi CONTEXT tarafından yayınlanan verilere göre, 2015’in son çeyreğinde distribütörlere yapılan toptan monitör satışlarında bir önceki yıla kıyasen %5.3’lük bir artış kaydedildi.

Bölgede cirolardaki yükseliş trendi 2015’in son çeyreğinde %15 artışla devam etti. Bu dalga, Euro’nun değer kaybı etkisini azaltmak için yapılan fiyat artışları ve ürün yönetiminde üst sınıf monitör satışlarını artırmaya yönelik eğilimle açıklanabilir.

Kavisli (Curved) ve yüksek çözünürlüklü monitörler bu segment içinde büyürken 350€ ve üstü fiyat bandında yer alan ürünler 2015 son çeyrek toplam cirosunun %15’ine denk geliyor. Oyun monitörleri de yıldan yıla %70 birim artışla iyi satanlar arasında yer alıyor. Nvidia ve AMD’nin oyun deneyimini iyileştirmek, gecikme sorunlarını azaltmak ve ekrandaki takılmaları ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış rakip eş zamanlı çalışan teknolojileri bu alandaki satışları artırıyor.

Batı Avrupa’nın lider ülkelerinin performansı değişmeye devam ediyor. Sırasıyla %29 ve %11.2’lik büyüme gösteren İspanya ve Fransa birim satışların yıl bazında en iyi artış gösterdiği ülkeler. İtalya %3.6 oranında büyüme gösterirken Almanya ve Birleşik Krallık ancak %1’in hemen üzerinde marjinal büyüme sağladı.

 

Veri Kaynağı:

CONTEXT Araştırma Güncellemeleri tüm bilişim teknolojileri tedarik zincirini kapsayan, CONTEXT Sevkiyat-Satış İzleme (çeyrek bazında üreticiden distribütöre satış), CONTEXT Distribütör-Satış İzleme (Global Teknoloji Dağıtım Konseyi(www.gtdc.org)’nin Avrupa’daki üyelerinin verilerini de kapsar şekilde haftalık distribütör satış verileri), CONTEXT Pazar İzleme (aylık toptancı, zincir mağaza, e-mağaza satışları) ve CONTEXT Fiyat-İzleme (Liste, Ticari, Sokak ve Promosyon fiyatları)
gibi tam teşekküllü analiz araçları sayesinde ortaya çıkmaktadır.

III CONTEXT SalesWatch Distribution : Raporlar Avrupa Bilişim Teknolojileri dağıtım pazarında geniş ürün yelpazesiyle distribütörün ürün satış verileri hakkında tüm pazar verilerini sunar.

||| CONTEXT MarketWatch :  Zincir mağaza ve B2B panellerimiz sayesinde tüm bilişim teknolojileri pazarı satışlarını hem iş dünyası hem de tüketici için tamamen görünür kılar.

||| CONTEXT PriceWatch Service : Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki rakip ürün, fiyat ve promosyonel faaliyetleri bilme ihtiyacı içinde olan tüm Bilişim Teknolojileri üreticilerine rekabetçi fiyat bilgisi sunar.

||| CONTEXT Shipments Service : Tüm Avrupa’da üreticilerin çeyrek bazında tüm kanallara yaptığı PC, yazıcı ve ekranları kapsayan doğrudan ve dolaylı satışları içerir.

research@contextworld.com adresine e-posta göndererek CONTEXT Araştırma Güncellemelerine abone olabilirsiniz.

CONTEXT hakkında :

Merkezi Londra’da bulunan CONTEXT EMEA bölgesinde teknoloji ürünlerinin satış ve fiyatlandırma kayıtlarını tutan, dünya çapında 200’den fazla çalışanı olan bir şirket olup aynı zamanda GTDC’nin ana iş ortaklarındandır. Dünyanın en geniş kapsamlı Dağıtım Kanalı Veritabanı tarafından desteklenmekteyiz. Veri yönetimi ve raporlamadaki engin tecrübemizle müşterilerimize 30 seneyi aşkındır en yüksek kalitede veriler sağlayarak onların kritik ticari kararları vermelerine yardımcı oluyoruz.

 

Avrupa’da PC monitör satışları 2015 Q4’te %5.3 arttı. için yorumlar kapalı

Filed under 2015 Q4, CONTEXT, Display, Haberler, Monitör, Research Update