Monthly Archives: Aralık 2015

BTHABER’de CONTEXT Ekim PC/Notebook ayına ait veriler açıklandı.

BTHaber’in 1051 nolu sayısına ekteki link’ten ulaşabilirsiniz.

http://issuu.com/bthaber/docs/1051http://issuu.com/bthaber/docs/1051

 

BTHaber-Sayı1051

BTHABER’de CONTEXT Ekim PC/Notebook ayına ait veriler açıklandı. için yorumlar kapalı

Filed under BTHaber

Mutlu Seneler / Happy New Year :) hohoho

 

CONTEXT Christmas Card 2015

Mutlu Seneler / Happy New Year :) hohoho için yorumlar kapalı

Filed under CONTEXT

TP-LINK, Akıllı Telefon Pazarında

NeffosDünyanın en büyük Wi-Fi ağ ürünleri sağlayıcısı olan TP-LINK, akıllı telefon pazarına gireceğini duyurdu. İlk model olan Neffos’u Şubat ayında dünya çapında piyasaya sunacağını açıklayan TP-LINK, hem akıllı hem basit olan Neffos ile kullanıcı dostu bir akıllı telefon tasarladı.

TP-LINK Başkanı Jeffrey Chao “Neffos’u geliştirmekteki esas niyetimiz, insanlar ile cihazlar arasında sorunsuz bir bağlantı kurarak benzersiz bir dijital deneyim yaratmak” diyerek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Gerçek bir akıllı telefonun hem kullanıcıların teknolojiden keyif almalarını sağlayabileceğine hem de bilgi patlamasının yaşandığı bir çağda kullanıcılara rahat bir yaşam tarzı sunabileceğine inanıyoruz. Böylece akıllı telefonun kullanıcılar için yalnızca bir araç olmaktan çıkıp, kendilerini yansıtabilecekleri bir moda ikonu olabilecek.”

Neffos’un piyasaya sürülmesi, TP-LINK’in sabit ekipmanlardan (yönlendiriciler, akıllı ev sistemleri, bulut hizmetleri) mobil cihazlara açıldığını da gösteriyor. IDC 2015 sıralamasına göre, TP-LINK’in Wi-Fi ürünlerindeki küresel pazar payı yüzde 42,9’a ulaştı. Bu sıralamayla, ikinci sıradaki şirketten 33,42 puan daha yukarıda yer alıyor. Bu başarı, yüksek kalite ürünlere yönelik araştırma ve geliştirme aracılığıyla şirketin tutarlı bir şekilde ortaya koyduğu temel geliştirme felsefesi olan ‘hayata yakın olma’ fikrinin ne kadar yerinde olduğunu göstergesi.

Telekomünikasyon sektöründeki mevcut teknolojileriyle TP-LINK, insana en uygun tasarım konusunda mümkün olanın en iyisini yapmak için çalışıyor. TP-LINK’in, kullanıcılar için ideal bir dijital ekosistem oluşturulması amacıyla akıllı cihazlarla bağlantı kurması açısından, akıllı telefon çok büyük bir adım.

Chao “Gelecekte, kullanıcılar için ilgili cihazları otomatik olarak etkinleştirmek ve kontrol etmek amacıyla farklı ortamlarda akıllı tanımlama yeteneği oluşturmak istiyoruz. Akıllı telefonlarımız aracılığıyla kullanıcılar, evde bulunan cihazlarına daha yakın bir bağlantı elde edecekler” diyor.

 

Kaynak: http://www.tp-link.com.tr/news-details-16325.html

TP-LINK, Akıllı Telefon Pazarında için yorumlar kapalı

Filed under Haberler, Networking, TP-Link

Global Metal 3D Printing Market Remains Hot in Q3’15

Worldwide sales of 3D Printing machines which produce metal parts were up +45% in Q3 2015 compared to the same period one year ago despite the woes in the overall Industrial/Professional 3D Printer market.

While North America remains the world’s largest region for 3D Printing with 44% of Industrial/Professional Printers shipped in Q3’15 going into this region, Western Europe leads in consumption of metal-based systems in this segment.  More than 56% of all metal systems shipped in Q3’15 were shipped into this region in the period predominately by Western European companies due to the heavy influence of Western European, and in particular, German company’s focus on developing and refining metal 3D Printing.

In terms of industries, the Aerospace, Automotive and Medical markets remain leading industries for metal 3D Printing, leveraging the power of Additive Manufacturing for its ability to offer mass-customization and/or detailed, low-volume part production previously not reproducible via traditional manufacturing techniques, with companies like GE, Boeing and Airbus leading the way.

As the 3D Printing industry continues to evolve away from just leveraging the technology for rapid prototyping, more and more metal machines are continuing to find homes alongside traditional machines on factory floors.

by CC

Global Metal 3D Printing Market Remains Hot in Q3’15 için yorumlar kapalı

Filed under 2015 Q3, 3D Printing

2015 Ekim Ayında Lider BT Distribütörleri Neler Yaptı?

Context-AnalyzerCONTEXT’in TÜBİSAD önderliğinde oluşturduğu Türkiye’nin ilk Bilişim Teknolojileri Distribütör Paneli projesinin 2015 Ekim ayı verileri açıklandı. 11 öncü Distribütör firmalarının veri sağlayarak oluşturduğu Distribütör Paneliyle Türkiye’nin ilk Distribütör Satış verisi “Sell-Through” ortaya çıkmış oluyor.

Panel verilerine göre 2015 Ekim ayında panel üye olan firmaların Kanal’a sattıkları BT satışları baz alındığında 123,9 milyon$’ lık bir satış gerçekleşti. Geçen yılın aynı ayında bu rakam 140,2 milyon$ idi. 2015 yılı Ekim ayının da dahil olduğu tüm aylarda toplam BT satışları 2.8 milyar$ ‘a ulaşırken, geçen yıl aynı aylarında (Ocak-Ekim) 3.6 milyar$ olarak gerçekleşmişti. 2014 Kasım-Aralık aylarında 910 bin$ lık satış gerçekleşirken 2014 yılı 4.5 milyar$ ile kapanmıştı.

2015.11 - ekim cirosuKategorilere baktığımız zaman 2015 Ekim Ayında
Notebook   77,4 milyon$
Desktop     16,7 milyon$,
Tablet PC   6,2 milyon$,
LCD Monitör 5,9 milyon$,
Servers 5,4 milyon$ satış gerçekleşti.

Üretici sıralamalarına bakıldığı zaman 2015 Ekim ayında Distribütörden Kanal’a satılan ürünlerde en fazla ciroyu gerçekleştiren TOSHIBA gerçekleştirdi.

TOSHIBA 23,7 milyon$
LENOVO 22,6 milyon$
HP  20,7 milyon$
ASUS 15,3 milyon$
APPLE 11.7 milyon$
DELL 8.7 milyon$
ACER 6.9 milyon$ ile kapattı. (Bu satışlara tüm kategoriler dahildir)
CONTEXT Kimdir?
Merkezi İngiltere’de bulunan CONTEXT, 1983 yılında kuruldu. EMEA bölgesinde teknoloji ürünlerinin satış ve fiyatlandırma kayıtlarını tutan, Dünya çapında 200’den fazla çalışanı olan bir şirket olup aynı zamanda GTDC’nin ana iş ortaklarındandır. Dünyanın en geniş ve kapsamlı ‘Dağıtım Kanalı Veritabanı’ CONTEXT tarafımızdan desteklenmektedir. Veri yönetimi ve raporlamadaki engin tecrübemizle müşterilerimize 30 seneyi aşkındır en yüksek kalitede veriler sağlayarak kritik karar süreçlerinde etkin rol oynuyoruz. Türkiye’de CONTEXT, kendi alanlarında lider Distribütör firmaları ve TÜBİSAD ile birlikte ortaklaşa çalışarak Bilişim Sektörü’nün en büyük ihtiyaçlarından biri olan Distribütör Panel’ini üretmekte ve yeni saha arayışlarına devam etmektedir.
 
CONTEXT Kanal’ın Nabzını Nasıl Ölçüyor?
CONTEXT’e Bilişim Sektörü verilerini sağlayan 11 Panel üyemizle birlikte Kanal’a satılan ürünlerin yaklaşık %80’nini ölçerek Panelistlerimizle birlikte Kanal’ın nabzını ölçüyoruz. Üst düzey güvenlikli FTP sistem aracılığıyla CONTEXT’e aktarılan veriler uzman veri analiz ekiplerince veriler anlamlı hale getirilmektedir. CONTEXT’in Türkiye raporlamalarında tahmini veri yer almazken, Distribütörden Kanal’a satılan satışlar yer almaktadır.
Daha detaylı bilgi için;
Erol Kuseyri / CONTEXT Türkiye Ülke Sorumlusu

2015 Ekim Ayında Lider BT Distribütörleri Neler Yaptı? için yorumlar kapalı

Filed under Türkiye Paneli