Category Archives: Virtual Reality (VR)

Odak Noktası: Şükran Duymak İçin Nedenler

tvr-section-focalpoint-500xb-r225x23 Kasım 2016 / Steve Takle, Editör

Endüstri panelimizde her hafta dünyadaki Sanal Gerçeklik (VR) endüstrisi çalışanlarının en parlak ve zekilerinden birine, VR endüstrisi, iş, teknoloji ya da popüler konulara dair bir soru yöneltiyoruz. Şükran Günü öncesinde, sanal gerçeklik konusunda nelere şükran duyduklarını bize şöyle aktardılar.

Bu Perşembe Amerika’da, geçmiş yıl ve hasadı için şükranların sunulduğu Şükran Günü. Endüstri ile paylaşmak üzere, son 12 ay içinde VR konusunda nelere şükranlarınızı sunmak istersiniz?

 

Samantha Kingston, Virtual Umbrella’da Müşteri Direktörü

“VR camiasının müthiş desteğine müteşekkirim. Birleşik Krallık’ta her daim birbirini kollayan, tavsiye ve destek sunan harika bir topluluğuz. Şirketimiz inanılmaz bir yıl geçirdi ve endüstriye çok şey borçluyuz. Örneğin, yardıma ya da tavsiyeye ihtiyacımız olduğunda biliyoruz ki camiaya sorabiliriz ve aksini hiç düşünmeksizin bize geri dönerler. Buna karşılık biz de elimizden geldiğince aynısını sunmaya çalışıyoruz. Güvenebileceğimiz, muhteşem içerikler yaratabileceğimiz ve sosyalleşebileceğimiz insanlara sahip olduğumuzu bilmek harika.

Simon Barratt, Barog Game Labs’de Direktör

“Oculus, HTC, Google, VC’s ve bir çoklarının devam eden yatırımlarından, tüm ekosistemin yararına bilgi ve deneyimlerini cömertçe paylaşan bireylere VR endüstrisinin her seviyesinde süregelen tutku ve enerji için şükran duyuyoruz. 1999’dan beri oyun geliştirme üzerinde çalışıyorum, özellikle bağımsız geliştiriciler ve programcılar yönünden çok açık ve işbirlikçi bir ortam ve VR’ın daha da açık olmayı başardığına inanıyorum. Umarım hepimizin yararına olmayı sürdürür ve şirket olarak biz de aldığımız kadar verme çabamıza 2017’de devam ederiz!”

aaeaaqaaaaaaaaoqaaaajdhjyzi5zgfllwe1ntatngewny1intu4lwy4mgvizwmxmwvkzgJonathan Wagstaff – CONTEXT UK & IE Ülke Müdürü

“HTC, Oculus ve Sony ekiplerine kitlesel tüketici pazarına uzun zaman sonra (görece) erişilebilir sanal gerçekliği getirdikleri için hepimizin büyük bir teşekkür borçlu olduğunu düşünüyorum. Birçoğumuz gülünç bir taklit olan Virtual Boy’u hala hatırlıyoruz ve yıllar sonra hala baş ağrılarından muzdaribiz – ve 2016 yılında piyasaya sürülen birinci nesil kulaklık setleri aklımızı başımızdan aldı. Birçoğumuz sanal gerçekliği kamp ateşi etrafında anlatılan hikayelerden sinemaya, bir sonraki ana eğlence platformu olarak görüyoruz.

Ben şahsen (bu websitesinin editörü dahil olmak üzere) karşılaştığım, beni dünyanın etrafında gezdiren, VR endüstrisi çalışanlarına fazlasıyla müteşekkirim. Yakın zamanda yaptığımız müşteri anketinin de gösterdiği gibi, bu teknolojinin önü açık ve sadece ve sadece büyümesi bekleniyor. 2016’da satılan 8.5m kulaklık seti 2017 sonunda kolaylıkla 20m olabilir. Hepsinin ötesinde sanal gözlüğüme adım atmak mevcut döviz dalgalanmaları ve politika gerçeğinden uzaklaşmama yardım ediyor…”

Dean Johnson, Brandwidth’de İnnovasyon Yöneticisi

“LA, Cupertino ve San Francisco ve New York’da bir haftanın sonunda uçaktan taze (tazeliğim tartışılır olsa da) inmiş ve Şükran Günü ruhuyla dopdoluyum. Bu sene VR için, tüm üst düzey kulaklık seti üreticilerinin ellerindeki kartları oynayarak pazarı anakart ve GearVR’dan çok daha ciddi bir yere taşıdığı ilk esaslı yıl oldu.

İş tarafı önemli olmakla beraber şükürler olsun ki (burada ne yaptığımı görüyorsunuz değil mi?) The Void gibi inanılmaz VR startuplar nihayet olağanüstü potansiyellerini gerçekleştiriyorlar. Bence New York Madame Tussauds’daki Hayalet Avcıları Deneyimi dünyadaki herhangi bir yere kıyasla en iyi VR derin dalış deneyimi sunuyor. Bu da gösteriyor ki baştan çıkarıcı teknoloji, göz alıcı içerik ve olağanüstü üretim değerleri VR’ı hepimizi peşinden sürükleyecek seviyede hayata getirebilir.”

 

Çeviri:  http://www.thevirtualreport.biz/focal-point/63953/focal-point-reasons-to-be-thankful/

 

 

Odak Noktası: Şükran Duymak İçin Nedenler için yorumlar kapalı

Filed under Virtual Reality (VR)