Category Archives: Networking

Batı Avrupa’da Kablosuz Erişim Noktası Ciroları Büyümeye Devam Ediyor

context-enterprise-research-updateKurumsal Araştırma Güncellemesi
Batı Avrupa’da Kablosuz Erişim Noktası Ciroları Büyümeye Devam Ediyor

10 Kasım 2016 (Londra, Birleşik Krallık): Lider Avrupa IT Pazar araştırma şirketi CONTEXT tarafından yayınlanan veriye göre, Batı Avrupa dağıtım kanalında kurumsal müşterilere satılan networking ürünlerinin konsolide cirosu Eylül 2016 itibariyle yıldan yıla %2.8 azaldı. Bunun aksine, aynı pazara kablosuz erişim noktalarının satışı %11.3 büyüdü.

Son 15 ay içinde sadece iki ay (2016 Mart ve Temmuz) kablosuz erişim noktalarının satışında yıldan yıla düşüş gösterdi. Böylece kurumsal networking dağıtım kanalında toplam büyüme yavaşlarken satışların yükselmeye devam ettiği birkaç ürün segmentinden biri olarak kaldı.

WiFi ac standardının hızlıca benimsenmesinde daha yüksek bağlanma hızı sunması, kesintisiz bir itici güç oldu. Bu özel standardı sunan ürünlerin küçük ve orta boy işletmeleri (KOBİ) hedef alan satıcılara kıyasla kurumsal satıcılar tarafında daha güçlü büyüdüğünü ve hatta çok daha sınırlı bir alanda da olsa zincir mağazalarda daha da yüksek bir büyüme izledik. Bu da gösteriyor ki kablosuz bağlanabilme her boyutta işletmede benimsenmeye devam ediyor.

CONTEXT Türkiye


wireless_access_pointEnterprise Research Update

Revenue from Wireless Access Points Continues to Grow in W Europe

10 November 2016 (London, UK): Combined revenue from networking products sold to enterprise customers through the Western Europe distribution channel declined by -2.8% year-on-year in September 2016, according to data published by CONTEXT, the leading European IT market analysis company. By contrast, sales of wireless access points to the same market grew by +11.3%.

Of the last 15 months, only two (March and July 2016) have seen a year-on-year decline in sales of wireless access points. This therefore remains one of the few product segments in the Enterprise Networking meta-category where sales have continued to increase while overall growth in the distribution channel has slowed.

The increasing adoption of the WiFi ac standard, which enables higher connection speeds, has been a continuous driving force. For products featuring this particular standard, we have noted stronger growth amongst corporate resellers than amongst resellers targeting small and medium businesses (SMB), and an even stronger growth in sales by retail chains, albeit from a much smaller base. This shows that wireless connectivity is continuing to be adopted by enterprises of all sizes.

Batı Avrupa’da Kablosuz Erişim Noktası Ciroları Büyümeye Devam Ediyor için yorumlar kapalı

Filed under Networking, Research Update

TP-LINK, Akıllı Telefon Pazarında

NeffosDünyanın en büyük Wi-Fi ağ ürünleri sağlayıcısı olan TP-LINK, akıllı telefon pazarına gireceğini duyurdu. İlk model olan Neffos’u Şubat ayında dünya çapında piyasaya sunacağını açıklayan TP-LINK, hem akıllı hem basit olan Neffos ile kullanıcı dostu bir akıllı telefon tasarladı.

TP-LINK Başkanı Jeffrey Chao “Neffos’u geliştirmekteki esas niyetimiz, insanlar ile cihazlar arasında sorunsuz bir bağlantı kurarak benzersiz bir dijital deneyim yaratmak” diyerek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Gerçek bir akıllı telefonun hem kullanıcıların teknolojiden keyif almalarını sağlayabileceğine hem de bilgi patlamasının yaşandığı bir çağda kullanıcılara rahat bir yaşam tarzı sunabileceğine inanıyoruz. Böylece akıllı telefonun kullanıcılar için yalnızca bir araç olmaktan çıkıp, kendilerini yansıtabilecekleri bir moda ikonu olabilecek.”

Neffos’un piyasaya sürülmesi, TP-LINK’in sabit ekipmanlardan (yönlendiriciler, akıllı ev sistemleri, bulut hizmetleri) mobil cihazlara açıldığını da gösteriyor. IDC 2015 sıralamasına göre, TP-LINK’in Wi-Fi ürünlerindeki küresel pazar payı yüzde 42,9’a ulaştı. Bu sıralamayla, ikinci sıradaki şirketten 33,42 puan daha yukarıda yer alıyor. Bu başarı, yüksek kalite ürünlere yönelik araştırma ve geliştirme aracılığıyla şirketin tutarlı bir şekilde ortaya koyduğu temel geliştirme felsefesi olan ‘hayata yakın olma’ fikrinin ne kadar yerinde olduğunu göstergesi.

Telekomünikasyon sektöründeki mevcut teknolojileriyle TP-LINK, insana en uygun tasarım konusunda mümkün olanın en iyisini yapmak için çalışıyor. TP-LINK’in, kullanıcılar için ideal bir dijital ekosistem oluşturulması amacıyla akıllı cihazlarla bağlantı kurması açısından, akıllı telefon çok büyük bir adım.

Chao “Gelecekte, kullanıcılar için ilgili cihazları otomatik olarak etkinleştirmek ve kontrol etmek amacıyla farklı ortamlarda akıllı tanımlama yeteneği oluşturmak istiyoruz. Akıllı telefonlarımız aracılığıyla kullanıcılar, evde bulunan cihazlarına daha yakın bir bağlantı elde edecekler” diyor.

 

Kaynak: http://www.tp-link.com.tr/news-details-16325.html

TP-LINK, Akıllı Telefon Pazarında için yorumlar kapalı

Filed under Haberler, Networking, TP-Link